URU One – By the Airport

2400 Executive Plaza Drive Pensacola, FL 32504 (just north of Pensacola International Airport)

Monday February 19 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:15 am
Shannon Campbell Yoga
9:30 am - 10:30 am
Ana Heretoiu Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Meghan McMillan Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Sarah Felpel s Hot Yoga Flow
5:00 pm - 6:15 pm
Shannon Campbell Yoga
5:00 pm - 6:00 pm
Lynn Ball Jackson Yoga
6:15 pm - 7:20 pm
Lauren Heidenreich Circus Arts
6:30 pm - 7:45 pm
Venessa Hernandez Hot Yoga
7:30 pm - 8:45 pm
Rebecca Sathre Circus Arts
8:00 pm - 9:00 pm
Roselyn Atwood Hot Yoga Flow
Tuesday February 20 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:30 am
Muriel Duncan Bikram Method Hot Yoga
9:00 am - 10:15 am
Rebecca Sathre Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Rebecca Sathre Hot Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Jen Faith Morley Yoga
4:00 pm - 5:00 pm
Amber Eisensee Yoga
5:30 pm - 6:45 pm
Marc Reagan Hot Yoga
5:30 pm - 7:00 pm
Rebecca Sathre Yoga and Meditation
7:15 pm - 8:30 pm
David Bryan Yoga
7:15 pm - 8:30 pm
Marc Reagan Yoga
Wednesday February 21 Class Name Instructor Class Type
5:30 am - 6:30 am
Lora Guy Hot Yoga
9:00 am - 10:15 am
Rachel Botts Yoga
9:00 am - 10:15 am
Katy McKenzie Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Aubrey Sabre s Hot Yoga
12:00 pm - 1:15 pm
Rebecca Sathre Yoga and Meditation
3:30 pm - 4:40 pm
Rebecca Sathre Kids Classes
5:00 pm - 6:15 pm
Kathea Bryan Yoga
5:00 pm - 6:15 pm
Caroline McGill Yoga
6:30 pm - 7:45 pm
Caroline McGill s Hot Yoga
6:30 pm - 7:45 pm
Ashlyn Swafford s Aerial
8:00 pm - 9:00 pm
Ana Heretoiu Warm Yoga Flow
Thursday February 22 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:30 am
Chris Reid Bikram Method Hot Yoga
9:15 am - 10:30 am
Rachel Botts Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Donna Anderson Flow & Yin Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Rebecca Sathre Hot Yoga
4:00 pm - 5:00 pm
David Bryan s Yoga
5:30 pm - 6:45 pm
Jenny Diebold s Yoga
5:30 pm - 6:30 pm
David Bryan Yoga
7:15 pm - 8:30 pm
Marc Reagan Hot Yoga
Friday February 23 Class Name Instructor Class Type
9:30 am - 10:45 am
Chris Amador Hot Yoga
9:30 am - 10:45 am
Rebecca Sathre Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Meghan McMillan Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Kerry Whiteley Hot Yoga
4:00 pm - 5:15 pm
Kathea Bryan Yoga
4:15 pm - 5:15 pm
Marc Reagan Yoga
5:30 pm - 6:45 pm
Linda Murray Hot Yoga
Saturday February 24 Class Name Instructor Class Type
6:45 am - 7:45 am
Carla Rinker Rinker Fitness Class
9:00 am - 10:15 am
Chris Amador Hot Yoga
9:00 am - 10:15 am
Amber Eisensee Yoga
10:30 am - 11:45 am
Amber Eisensee Hot Yoga
10:40 am - 11:30 am
Elena Krivosheyeva s Family Yoga
2:00 pm - 3:00 pm
Jennifer Feibelman Yoga
4:00 pm - 5:00 pm
Priscilla Nichols Hot Yoga
Sunday February 25 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:30 am
Caroline McGill Yoga
9:00 am - 10:30 am
Dave Donaldson Hot Yoga
12:00 pm - 1:10 pm
Shannon Campbell Yoga
5:00 pm - 6:00 pm
Meghan McMillan Yoga
6:30 pm - 7:45 pm
Aubrey Sabre s Hot Yoga
6:30 pm - 7:30 pm
Ashlyn Swafford Aerial
8:00 pm - 8:40 pm
Josh Teyler Meditation
Monday February 26 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:15 am
Shannon Campbell Yoga
9:30 am - 10:30 am
Ana Heretoiu Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Meghan McMillan Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Jeanne Harris Hot Yoga Flow
1:30 pm - 2:30 pm
Jeanne Harris Dance
5:00 pm - 6:15 pm
Shannon Campbell Yoga
5:00 pm - 6:00 pm
Elena Krivosheyeva s Yoga
6:15 pm - 7:20 pm
Lauren Heidenreich Circus Arts
6:30 pm - 7:45 pm
Venessa Hernandez Hot Yoga
7:30 pm - 8:45 pm
Rebecca Sathre Circus Arts
8:00 pm - 9:00 pm
Roselyn Atwood Hot Yoga Flow
Tuesday February 27 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:30 am
Muriel Duncan Bikram Method Hot Yoga
9:00 am - 10:15 am
Rebecca Sathre Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Rebecca Sathre Hot Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Jen Faith Morley Yoga
4:00 pm - 5:00 pm
Amber Eisensee Yoga
5:30 pm - 6:45 pm
Marc Reagan Hot Yoga
5:30 pm - 7:00 pm
Rebecca Sathre Yoga and Meditation
7:15 pm - 8:30 pm
David Bryan Yoga
7:15 pm - 8:30 pm
Marc Reagan Yoga
Wednesday February 28 Class Name Instructor Class Type
5:30 am - 6:30 am
Lora Guy Hot Yoga
9:00 am - 10:15 am
Rachel Botts Yoga
9:00 am - 10:15 am
Katy McKenzie Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Chris Amador Hot Yoga
12:00 pm - 1:15 pm
Rebecca Sathre Yoga and Meditation
3:30 pm - 4:40 pm
Rebecca Sathre Kids Classes
5:00 pm - 6:15 pm
Kathea Bryan Yoga
5:00 pm - 6:15 pm
Caroline McGill Yoga
6:30 pm - 7:45 pm
Emily Madigan Hot Yoga
6:30 pm - 7:45 pm
Lauren Heidenreich Aerial
8:00 pm - 9:00 pm
Ana Heretoiu Warm Yoga Flow
Thursday March 1 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:30 am
Chris Reid Bikram Method Hot Yoga
9:15 am - 10:30 am
Rachel Botts Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
David Bryan s Flow & Yin Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Rebecca Sathre Hot Yoga
4:00 pm - 5:00 pm
Lynn Ball Jackson Yoga
5:30 pm - 6:45 pm
Aubrey Sabre Yoga
5:30 pm - 6:30 pm
David Bryan Yoga
7:15 pm - 8:30 pm
Marc Reagan Hot Yoga
Friday March 2 Class Name Instructor Class Type
9:30 am - 10:45 am
Chris Amador Hot Yoga
9:30 am - 10:45 am
Rebecca Sathre Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Meghan McMillan Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
Kerry Whiteley Hot Yoga
4:00 pm - 5:15 pm
Kathea Bryan Yoga
4:15 pm - 5:15 pm
Marc Reagan Yoga
5:30 pm - 6:45 pm
Linda Murray Hot Yoga
Saturday March 3 Class Name Instructor Class Type
6:45 am - 7:45 am
Carla Rinker Rinker Fitness Class
9:00 am - 10:15 am
Chris Amador Hot Yoga
9:00 am - 10:15 am
Amber Eisensee Yoga
10:30 am - 11:45 am
Amber Eisensee Hot Yoga
10:40 am - 11:30 am
Adella Cushing Family Yoga
2:00 pm - 3:00 pm
Jennifer Feibelman Yoga
4:00 pm - 5:00 pm
Priscilla Nichols Hot Yoga
Sunday March 4 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:30 am
Caroline McGill Yoga
9:00 am - 10:30 am
Dave Donaldson Hot Yoga
12:00 pm - 1:10 pm
Shannon Campbell Yoga
5:00 pm - 6:00 pm
Meghan McMillan Yoga
6:30 pm - 7:45 pm
Aubrey Sabre s Hot Yoga
6:30 pm - 7:30 pm
Ashlyn Swafford Aerial
8:00 pm - 8:40 pm
Josh Teyler Meditation

Week of Monday February 19

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:30 am
Hot Yoga Flow
with Lora Guy

Duration:
 01:00

Hot Yoga Flow
with Lora Guy

Duration:
 01:00
6:45 am
9:00 am
Flow into Yin
with Shannon Campbell

Duration:
 01:15

Flow into Yin
with Shannon Campbell

Duration:
 01:15

URU Vinyasa Flow
with Rebecca Sathre

Duration:
 01:15

URU Vinyasa Flow
with Rebecca Sathre

Duration:
 01:15

Power Vinyasa Yoga
with Rachel Botts

Duration:
 01:15

Power Vinyasa Yoga
with Rachel Botts

Duration:
 01:15


Bikram Method Hot Yoga
with Chris Reid

Duration:
 01:30

Bikram Method Hot Yoga
with Chris Reid

Duration:
 01:30
Slow Flow
with Amber Eisensee

Duration:
 01:15

Hot Yoga Flow
with Chris Amador

Duration:
 01:15

Hot Yoga Flow
with Chris Amador

Duration:
 01:15

Slow Flow
with Amber Eisensee

Duration:
 01:15
Yoga Caliente Sunday
with Dave Donaldson

Duration:
 01:30

9:15 am
Flow into Yin
with Rachel Botts

Duration:
 01:15

Flow into Yin
with Rachel Botts

Duration:
 01:15
9:30 am
Vinyasa Yoga
with Ana Heretoiu

Duration:
 01:00

Vinyasa Yoga
with Ana Heretoiu

Duration:
 01:00


Hot Yoga Flow
with Chris Amador

Duration:
 01:15

Hot Yoga Flow
with Chris Amador

Duration:
 01:15
10:30 am
Hot Slow Flow
with Amber Eisensee

Duration:
 01:15

Hot Slow Flow
with Amber Eisensee

Duration:
 01:15
10:40 am
Family Yoga Fun
with Adella Cushing

Duration:
 00:50

Family Yoga Fun
with Elena Krivosheyeva s

Duration:
 00:50
12:00 pm
Mellow Flow
with Meghan McMillan

Duration:
 01:00

Hot Vibrant Vinyasa
with Sarah Felpel s

Duration:
 01:00

Hot Vibrant Vinyasa
with Jeanne Harris

Duration:
 01:00

Mellow Flow
with Meghan McMillan

Duration:
 01:00




Hot Power Vinyasa Yoga
with Aubrey Sabre s

Duration:
 01:00


Hot Power Vinyasa Yoga
with Chris Amador

Duration:
 01:00



Slow Flow and Yin Yoga
with David Bryan s

Duration:
 01:00
Hot Yoga Flow
with Kerry Whiteley

Duration:
 01:00

Mellow Flow
with Meghan McMillan

Duration:
 01:00

Mellow Flow
with Meghan McMillan

Duration:
 01:00

Hot Yoga Flow
with Kerry Whiteley

Duration:
 01:00
1:30 pm
Zumba (Dance)
with Jeanne Harris

Duration:
 01:00
2:00 pm
Open Level Flow
with Jennifer Feibelman

Duration:
 01:00

Open Level Flow
with Jennifer Feibelman

Duration:
 01:00
3:30 pm
4:00 pm
Gentle Beginner Yoga
with Amber Eisensee

Duration:
 01:00

Restorative Yoga
with Kathea Bryan

Duration:
 01:15

Restorative Yoga
with Kathea Bryan

Duration:
 01:15
Hot Yoga Flow
with Priscilla Nichols

Duration:
 01:00

Hot Yoga Flow
with Priscilla Nichols

Duration:
 01:00
4:15 pm
Transitional Flow
with Marc Reagan

Duration:
 01:00

Transitional Flow
with Marc Reagan

Duration:
 01:00
5:00 pm
Open Level Flow
with Shannon Campbell

Duration:
 01:15

Open Level Flow
with Shannon Campbell

Duration:
 01:15

Restorative Yoga
with Kathea Bryan

Duration:
 01:15

Restorative Yoga
with Kathea Bryan

Duration:
 01:15


Mellow Flow
with Meghan McMillan

Duration:
 01:00
5:30 pm
Hot Yoga Flow
with Marc Reagan

Duration:
 01:15



Hot Yoga Flow
with Marc Reagan

Duration:
 01:15
Warm Yin Yoga
with David Bryan

Duration:
 01:00


Warm Yin Yoga
with David Bryan

Duration:
 01:00


6:15 pm
6:30 pm



Hot Yoga Flow
with Aubrey Sabre s

Duration:
 01:15

Aerial Silks
with Ashlyn Swafford

Duration:
 01:00
7:15 pm
Yin Yoga
with David Bryan

Duration:
 01:15

Rockasana: Yoga Flow
with Marc Reagan

Duration:
 01:15

Rockasana: Yoga Flow
with Marc Reagan

Duration:
 01:15

Yin Yoga
with David Bryan

Duration:
 01:15
Hot Yoga Flow
with Marc Reagan

Duration:
 01:15

Hot Yoga Flow
with Marc Reagan

Duration:
 01:15
7:30 pm
Acro Yoga Batics
with Rebecca Sathre

Duration:
 01:15

Acro Yoga Batics
with Rebecca Sathre

Duration:
 01:15
8:00 pm
Warm Vinyasa Flow
with Ana Heretoiu

Duration:
 01:00

Warm Vinyasa Flow
with Ana Heretoiu

Duration:
 01:00
Meditation (FREE)
with Josh Teyler

Duration:
 00:40