URU One – By the Airport

2400 Executive Plaza Drive Pensacola, FL 32504 (just north of Pensacola International Airport)

icon log-in icon ok icon wrench

Week of Monday, November 12

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
morning 5:30 am
Hot Yoga Flow  with Lora Guy

Duration:  01:00
morning 6:45 am
morning 8:00 am
morning 9:00 am
Flow into Yin  with Shannon Campbell

Duration:  01:15
URU Vinyasa Flow  with Rebecca Sathre

Duration:  01:15

26/2 Hot Yoga  with Amanda Marie

Duration:  01:30
Gentle Movement into Yin  with Bethany Snisky

Duration:  01:15
26/2 Hot Yoga  with Amanda Marie

Duration:  01:30
Hot Yoga Flow  with Alessandra Cardoso

Duration:  01:15

Slow Flow  with Naomi Gottileb-Miller

Duration:  01:15
Yoga Caliente Sunday  with Dave Donaldson

Duration:  01:30

morning 9:15 am
Flow into Yin  with Rachel Botts

Duration:  01:15
morning 9:30 am
Vinyasa Yoga  with Jen Faith Morley

Duration:  01:00
Hatha Power Yoga Flow  with Anh Vu

Duration:  01:00
Hot Yoga Flow  with Adella Cushing

Duration:  01:15

Creative Vinyasa Flow  with Rebecca Sathre

Duration:  01:15
morning 10:30 am
Sky Fit Aerial Flow  with Rebecca Digangi

Duration:  01:15
Hot Slow Flow  with Priscilla Nichols

Duration:  01:15

Family Yoga Fun  with Karen Elmore

Duration:  01:00
afternoon 12:00 pm
Mellow Flow  with Meghan McMillan

Duration:  01:00

Hot Vibrant Vinyasa  with Anh Vu

Duration:  01:00

Empower Yoga Flow  with Jen Faith Morley

Duration:  01:00
Hot Power Vinyasa Yoga  with Kerry Whiteley

Duration:  01:00


Slow Flow and Yin Yoga  with Donna Anderson

Duration:  01:00
Mellow Flow  with Meghan McMillan

Duration:  01:00

Hot Yoga Flow  with Kerry Whiteley

Duration:  01:00
afternoon 1:30 pm
Zumba (Dance)   with Jeanne Harris

Duration:  01:00
afternoon 2:00 pm
Open Level Flow  with Caroline McGill

Duration:  01:00
afternoon 4:00 pm
Gentle Beginner Yoga  with Koe Johnson

Duration:  01:00
Kid's Yoga and Silks 8+  with Rebecca Sathre

Duration:  01:00

Hot Yoga Flow  with Priscilla Nichols

Duration:  01:00
evening 4:15 pm
Transitional Flow  with Marc Reagan

Duration:  01:00
evening 5:00 pm
Open Level Flow  with Shannon Campbell

Duration:  01:15



Restorative Yoga  with Kathea Bryan

Duration:  01:15
Mellow Flow  with Meghan McMillan

Duration:  01:00
evening 5:30 pm
Hot Yoga Flow  with Caroline McGill

Duration:  01:15

Root to Rise Yoga Flow  with Alessandra Cardoso

Duration:  01:15

Warm Yin Yoga  with David Bryan

Duration:  01:00
Conscious Hot Yoga Flow  with Monika Cosson

Duration:  01:15
evening 6:15 pm
BUTI Yoga  with Amanda Marie

Duration:  01:00
evening 6:30 pm
Hot Vinyasa Power Flow  with Venessa Hernandez

Duration:  01:15

Hot Vinyasa Power Flow  with Emily Madigan

Duration:  01:15

Aerial Silks  with Jebbye Bonnet Lemons

Duration:  01:15
evening 7:15 pm
Yin Yoga  with David Bryan

Duration:  01:15

Rockasana: Yoga Flow  with Alessandra Cardoso

Duration:  01:15
Hot Yoga Flow  with Marc Reagan

Duration:  01:15
evening 7:30 pm
Sky High Aerial Silks  with Lauren Heidenreich

Duration:  01:15
evening 8:00 pm
Soulful Hot Yoga Flow  with Jen Faith Morley

Duration:  01:00
Warm Vinyasa Flow  with Rebecca Digangi

Duration:  01:00
Meditation (FREE)  with Josh Teyler

Duration:  00:40
Sunday, November 18 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:30 am
morning Sign-Up
Sunday Morning Slow Flow Yoga Caroline McGill Yoga
9:00 am - 10:30 am
morning Sign-Up
Yoga Caliente Sunday Dave Donaldson Hot Yoga
12:00 pm - 1:10 pm
afternoon Sign-Up
Sunday Yoga Lounge Gentle Flow Alessandra Cardoso Yoga
5:00 pm - 6:00 pm
evening Sign-Up
Mellow Flow Meghan McMillan Yoga
6:30 pm - 7:45 pm
evening Sign-Up
Prana Power Hot Yoga Flow Alessandra Cardoso Hot Yoga
6:30 pm - 7:45 pm
evening Sign-Up
Aerial Silks Jebbye Bonnet Lemons Aerial
8:00 pm - 8:40 pm
evening Sign-Up
Meditation (FREE) Josh Teyler Meditation
Monday, November 19 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:15 am
morning Sign-Up
Flow into Yin Shannon Campbell Yoga
9:30 am - 10:30 am
morning Sign-Up
Vinyasa Yoga Anh Vu Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Mellow Flow Meghan McMillan Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Hot Vibrant Vinyasa Anh Vu Hot Yoga Flow
1:30 pm - 2:30 pm
afternoon Sign-Up
Zumba (Dance) Jeanne Harris Dance
5:00 pm - 6:15 pm
evening Sign-Up
Open Level Flow Shannon Campbell Yoga
5:00 pm - 6:00 pm
evening Sign-Up
Gentle Beginner Yoga and Prenatal Lynn Ball Jackson Prenatal Yoga
5:00 pm - 6:00 pm
evening Sign-Up
Gentle Beginner Yoga and Prenatal Lynn Ball Jackson Prenatal Yoga
6:15 pm - 7:15 pm
evening Sign-Up
BUTI Yoga Amanda Marie Buti Yoga
6:30 pm - 7:45 pm
evening Sign-Up
Hot Vinyasa Power Flow Venessa Hernandez Hot Yoga
8:00 pm - 9:00 pm
evening Sign-Up
Soulful Hot Yoga Flow Roselyn Atwood Hot Yoga Flow
Tuesday, November 20 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:15 am
morning Sign-Up
URU Vinyasa Flow Jen Faith Morley Yoga
9:00 am - 10:30 am
morning Sign-Up
26/2 Hot Yoga Amanda Marie Hot Yoga
10:30 am - 11:45 am
morning Sign-Up
Sky Fit Aerial Flow Rebecca Digangi Aerial
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Sweet and Sweaty Hot Vinyasa Flow Rebecca Sathre Hot Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Empower Yoga Flow Amanda Marie Yoga
4:00 pm - 5:00 pm
afternoon Sign-Up
Gentle Beginner Yoga Koe Johnson Yoga
5:30 pm - 6:45 pm
evening Sign-Up
Hot Yoga Flow Marc Reagan Hot Yoga
5:30 pm - 7:00 pm
evening Sign-Up
Creative Mindful Vinyasa Flow & Meditation Dana Williams Yoga & Meditation
7:15 pm - 8:30 pm
evening Sign-Up
Yin Yoga David Bryan Yoga
7:15 pm - 8:30 pm
evening Sign-Up
Rockasana: Yoga Flow Marc Reagan Yoga
Wednesday, November 21 Class Name Instructor Class Type
5:30 am - 6:30 am
morning Sign-Up
Hot Yoga Flow Lora Guy Hot Yoga
9:00 am - 10:15 am
morning Sign-Up
Gentle Movement into Yin Bethany Snisky Yoga
9:30 am - 10:30 am
morning Sign-Up
Hatha Power Yoga Flow Anh Vu Yoga
10:30 am - 11:30 am
morning Sign-Up
Aerial Silks Yoga & Conditioning Kristen Pierce Aerial
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Hot Power Vinyasa Yoga Kristy West Hot Yoga
12:00 pm - 1:10 pm
afternoon Sign-Up
Creative Mindful Vinyasa Flow & Meditation Rebecca Sathre Yoga & Meditation
5:00 pm - 6:15 pm
evening Sign-Up
Strength and Flexibility Flow Caroline McGill Yoga
5:00 pm - 6:15 pm
evening Sign-Up
Restorative Yoga Kathea Bryan Yoga
6:30 pm - 7:45 pm
evening Sign-Up
Hot Vinyasa Power Flow Emily Madigan Hot Yoga
6:30 pm - 7:45 pm
evening Sign-Up
Aerial Silks Yoga & Conditioning Allison Plantz Aerial
8:00 pm - 9:00 pm
evening Sign-Up
Warm Vinyasa Flow Rebecca Digangi Warm Yoga Flow
Thursday, November 22 Class Name Instructor Class Type
12:00 pm - 1:15 pm
afternoon Sign-Up
Gratitude to Bliss Hot Yoga Flow Alessandra Cardoso Hot Yoga
5:30 pm - 6:30 pm
evening Sign-Up
Warm Yin Yoga David Bryan Yoga
Friday, November 23 Class Name Instructor Class Type
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Refuge Recovery (Optional Donation) Jessica Barnett Meditation
9:30 am - 10:45 am
morning Sign-Up
Hot Yoga Flow Adella Cushing Hot Yoga
9:30 am - 10:45 am
morning Sign-Up
Creative Vinyasa Flow Muriel Duncan Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Mellow Flow Lindsey Windrow Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Hot Yoga Flow Jen Faith Morley Hot Yoga
4:15 pm - 5:15 pm
evening Sign-Up
Transitional Flow Marc Reagan Yoga
5:30 pm - 6:45 pm
evening Sign-Up
Conscious Hot Yoga Flow Alessandra Cardoso Hot Yoga
Saturday, November 24 Class Name Instructor Class Type
6:45 am - 7:45 am
morning Sign-Up
HITT me with your best shot (Extra Drop In $10) Carla Rinker Rinker Fitness Class
9:00 am - 10:15 am
morning Sign-Up
Hot Yoga Flow Alessandra Cardoso Hot Yoga
9:00 am - 10:15 am
morning Sign-Up
Slow Flow Naomi Gottileb-Miller Yoga
10:30 am - 11:45 am
morning Sign-Up
Hot Slow Flow Priscilla Nichols Hot Yoga
10:30 am - 11:30 am
morning Sign-Up
Family Yoga Fun Karen Elmore Family Yoga
2:00 pm - 3:00 pm
afternoon Sign-Up
Open Level Flow Jennifer Feibelman Yoga
4:00 pm - 5:00 pm
afternoon Sign-Up
Hot Yoga Flow Priscilla Nichols Hot Yoga