URU One – By the Airport

2400 Executive Plaza Drive Pensacola, FL 32504 (just north of Pensacola International Airport)

icon log-in icon ok icon wrench

Week of Monday, September 17

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
morning 5:30 am
Hot Yoga Flow  with Lora Guy

Duration:  01:00
morning 8:00 am
morning 9:00 am
Flow into Yin  with Shannon Campbell

Duration:  01:15
26/2 Hot Yoga  with Amanda Marie

Duration:  01:30

URU Vinyasa Flow  with Jen Faith Morley

Duration:  01:15
Gentle Movement into Yin  with Bethany Snisky

Duration:  01:15
26/2 Hot Yoga  with Amanda Marie

Duration:  01:30
Hot Yoga Flow  with Samantha Coates

Duration:  01:15

Slow Flow  with Amber Eisensee

Duration:  01:15

Yoga Caliente Sunday  with Dave Donaldson

Duration:  01:30
morning 9:15 am
Flow into Yin  with Rachel Botts

Duration:  01:15
morning 9:30 am
Vinyasa Yoga  with Anh Vu

Duration:  01:00
Hatha Power Yoga Flow  with Anh Vu

Duration:  01:00
Hot Yoga Flow  with Justin Nutt

Duration:  01:15

Creative Vinyasa Flow  with Rebecca Sathre

Duration:  01:15
morning 10:30 am
Sky Fit Aerial Flow  with Rebecca Digangi

Duration:  01:15
Hot Slow Flow  with Amber Eisensee

Duration:  01:15

Family Yoga Fun  with Jamie Gilbert

Duration:  01:00
afternoon 12:00 pm
Mellow Flow  with Jessica Swann

Duration:  01:00

Hot Vibrant Vinyasa  with Anh Vu

Duration:  01:00

Empower Yoga Flow  with Jen Faith Morley

Duration:  01:00
Hot Power Vinyasa Yoga  with Kerry Whiteley

Duration:  01:00

Slow Flow and Yin Yoga  with Samantha Coates

Duration:  01:00

Mellow Flow  with Meghan McMillan

Duration:  01:00

Hot Yoga Flow  with Olga Kulas

Duration:  01:00
afternoon 1:30 pm
Zumba (Dance)   with Jeanne Harris

Duration:  01:00
afternoon 2:00 pm
Open Level Flow  with Jennifer Feibelman

Duration:  01:00
afternoon 4:00 pm
Gentle Beginner Yoga  with Amber Eisensee

Duration:  01:00
Restorative Yoga  with Kathea Bryan

Duration:  01:15
Hot Yoga Flow  with Priscilla Nichols

Duration:  01:00
evening 4:15 pm
Transitional Flow  with Marc Reagan

Duration:  01:00
evening 5:00 pm
Open Level Flow  with Shannon Campbell

Duration:  01:15

Restorative Yoga  with Kathea Bryan

Duration:  01:15

Mellow Flow  with Meghan McMillan

Duration:  01:00
evening 5:30 pm
Hot Yoga Flow  with Marc Reagan

Duration:  01:15

Root to Rise Yoga Flow  with Meg Sutherland

Duration:  01:15

Warm Yin Yoga  with David Bryan

Duration:  01:00
Conscious Hot Yoga Flow  with Monika Cosson

Duration:  01:15
evening 6:15 pm
BUTI Yoga  with Amanda Marie

Duration:  01:00
evening 6:30 pm
Hot Vinyasa Power Flow  with Venessa Hernandez

Duration:  01:15
Hot Vinyasa Power Flow  with Emily Madigan

Duration:  01:15

Aerial Silks  with Jebbye Bonnet Lemons

Duration:  01:00

evening 7:15 pm
Yin Yoga  with David Bryan

Duration:  01:15

Rockasana: Yoga Flow  with Marc Reagan

Duration:  01:15
Hot Yoga Flow  with Alessandra Cardoso

Duration:  01:15
evening 7:30 pm
Acro Yoga Batics  with Samantha Coates

Duration:  01:15
Sky High Aerial Silks  with Lauren Heidenreich

Duration:  01:15
evening 8:00 pm
Soulful Hot Yoga Flow  with Jen Faith Morley

Duration:  01:00
Warm Vinyasa Flow  with Alessandra Cardoso

Duration:  01:00
Meditation (FREE)  with Josh Teyler

Duration:  00:40
Thursday, September 20 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:30 am
morning Sign-Up
26/2 Hot Yoga Amanda Marie Hot Yoga
9:15 am - 10:30 am
morning Sign-Up
Flow into Yin Rachel Botts Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Slow Flow and Yin Yoga Samantha Coates Flow & Yin Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Sweet and Sweaty Hot Vinyasa Flow Rebecca Sathre Hot Yoga
4:00 pm - 5:00 pm
afternoon Sign-Up
Beginner Yoga: Intro to Flow Lynn Ball Jackson Yoga
5:30 pm - 6:45 pm
evening Sign-Up
Root to Rise Yoga Flow Meg Sutherland Yoga
5:30 pm - 6:30 pm
evening Sign-Up
Warm Yin Yoga David Bryan Yoga
7:15 pm - 8:30 pm
evening Sign-Up
Hot Yoga Flow Alessandra Cardoso Hot Yoga
7:30 pm - 8:45 pm
evening Sign-Up
Sky High Aerial Silks Lauren Heidenreich Circus Arts
Friday, September 21 Class Name Instructor Class Type
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Refuge Recovery (Optional Donation) Jessica Barnett Meditation
9:30 am - 10:45 am
morning Sign-Up
Hot Yoga Flow Justin Nutt Hot Yoga
9:30 am - 10:45 am
morning Sign-Up
Creative Vinyasa Flow Rebecca Sathre Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Mellow Flow Meghan McMillan Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Hot Yoga Flow Olga Kulas Hot Yoga
4:00 pm - 5:15 pm
afternoon Sign-Up
Restorative Yoga Kathea Bryan Yoga
4:15 pm - 5:15 pm
evening Sign-Up
Transitional Flow Marc Reagan Yoga
5:30 pm - 6:45 pm
evening Sign-Up
Conscious Hot Yoga Flow Monika Cosson Hot Yoga
Saturday, September 22 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:15 am
morning Sign-Up
Hot Yoga Flow Samantha Coates Hot Yoga
9:00 am - 10:15 am
morning Sign-Up
Slow Flow Amber Eisensee Yoga
10:30 am - 11:45 am
morning Sign-Up
Hot Slow Flow Amber Eisensee Hot Yoga
10:30 am - 11:30 am
morning Sign-Up
Family Yoga Fun Jamie Gilbert Family Yoga
2:00 pm - 3:00 pm
afternoon Sign-Up
Open Level Flow Jennifer Feibelman Yoga
4:00 pm - 5:00 pm
afternoon Sign-Up
Hot Yoga Flow Priscilla Nichols Hot Yoga
Sunday, September 23 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:30 am
morning Sign-Up
Sunday Morning Slow Flow Yoga Caroline McGill Yoga
9:00 am - 10:30 am
morning Sign-Up
Yoga Caliente Sunday Dave Donaldson Hot Yoga
12:00 pm - 1:10 pm
afternoon Sign-Up
Sunday Yoga Lounge Gentle Flow Alessandra Cardoso Yoga
5:00 pm - 6:00 pm
evening Sign-Up
Mellow Flow Meghan McMillan Yoga
6:30 pm - 7:30 pm
evening Sign-Up
Aerial Silks Jebbye Bonnet Lemons Aerial
6:30 pm - 7:45 pm
evening Sign-Up
Prana Power Hot Yoga Flow Alessandra Cardoso Hot Yoga
8:00 pm - 8:40 pm
evening Sign-Up
Meditation (FREE) Josh Teyler Meditation
Monday, September 24 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:15 am
morning Sign-Up
Flow into Yin Shannon Campbell Yoga
9:30 am - 10:30 am
morning Sign-Up
Vinyasa Yoga Olga Kulas Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Mellow Flow Kristy West Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Hot Vibrant Vinyasa Anh Vu Hot Yoga Flow
1:30 pm - 2:30 pm
afternoon Sign-Up
Zumba (Dance) Jeanne Harris Dance
5:00 pm - 6:00 pm
evening Sign-Up
Gentle Beginner Yoga and Prenatal Alessandra Cardoso Prenatal Yoga
5:00 pm - 6:15 pm
evening Sign-Up
Open Level Flow Shannon Campbell Yoga
5:00 pm - 6:00 pm
evening Sign-Up
Gentle Beginner Yoga and Prenatal Alessandra Cardoso Prenatal Yoga
6:15 pm - 7:15 pm
evening Sign-Up
BUTI Yoga Amanda Marie Buti Yoga
6:30 pm - 7:45 pm
evening Sign-Up
Hot Vinyasa Power Flow Venessa Hernandez Hot Yoga
7:30 pm - 8:45 pm
evening Sign-Up
Acro Yoga Batics Samantha Coates Circus Arts
8:00 pm - 9:00 pm
evening Sign-Up
Soulful Hot Yoga Flow Roselyn Atwood Hot Yoga Flow
Tuesday, September 25 Class Name Instructor Class Type
9:00 am - 10:30 am
morning Sign-Up
26/2 Hot Yoga Amanda Marie Hot Yoga
9:00 am - 10:15 am
morning Sign-Up
URU Vinyasa Flow Rebecca Sathre Yoga
10:30 am - 11:45 am
morning Sign-Up
Sky Fit Aerial Flow Rebecca Digangi Aerial
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Sweet and Sweaty Hot Vinyasa Flow Rebecca Sathre Hot Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Empower Yoga Flow Jen Faith Morley Yoga
4:00 pm - 5:00 pm
afternoon Sign-Up
Gentle Beginner Yoga Amber Eisensee Yoga
5:30 pm - 6:45 pm
evening Sign-Up
Hot Yoga Flow Marc Reagan Hot Yoga
5:30 pm - 7:00 pm
evening Sign-Up
Creative Mindful Vinyasa Flow & Meditation Rebecca Sathre Yoga & Meditation
7:15 pm - 8:30 pm
evening Sign-Up
Yin Yoga David Bryan Yoga
7:15 pm - 8:30 pm
evening Sign-Up
Rockasana: Yoga Flow Marc Reagan Yoga
Wednesday, September 26 Class Name Instructor Class Type
5:30 am - 6:30 am
morning Sign-Up
Hot Yoga Flow Lora Guy Hot Yoga
9:00 am - 10:15 am
morning Sign-Up
Gentle Movement into Yin Bethany Snisky Yoga
9:30 am - 10:30 am
morning Sign-Up
Hatha Power Yoga Flow Anh Vu Yoga
12:00 pm - 1:00 pm
afternoon Sign-Up
Hot Power Vinyasa Yoga Kerry Whiteley Hot Yoga
12:00 pm - 1:10 pm
afternoon Sign-Up
Creative Mindful Vinyasa Flow & Meditation Rebecca Sathre Yoga & Meditation
5:00 pm - 6:15 pm
evening Sign-Up
Restorative Yoga Kathea Bryan Yoga
5:00 pm - 6:15 pm
evening Sign-Up
Strength and Flexibility Flow Amanda Marie Yoga
6:30 pm - 7:45 pm
evening Sign-Up
Hot Vinyasa Power Flow Emily Madigan Hot Yoga
6:30 pm - 7:45 pm
evening Sign-Up
Aerial Silks Yoga & Conditioning Allison Plantz Aerial
8:00 pm - 9:00 pm
evening Sign-Up
Warm Vinyasa Flow Ana Heretoiu Warm Yoga Flow